طرح توجیهی تولید پودر بستنی

طرح توجیهی تولید پودر بستنی یکی از آسان ترین روش های تهیه ی بستنی است که با مخلوط کردن پودر(با طعم دلخواه) با مقدار مشخص آب یا شیر ، بستنی مورد نظر تهیه می شود.
طرح توجیهی پودر بستنی برای اولین بار در ایران در سال ۱۳۷۳ به بازار عرضه گردید. این محصول که به منظور سهولت تهیه و کاهش بار میکروبی که معمولا در روش های تهیه بستنی سنتی وجود دارد تولید شده است، در طعم های وانیلی، شکلاتی، توت فرنگی، طالبی، زعفرانی، پرتقالی، آناناس، آلبالو، موز، شکلاتی دارک، نوتلا و نسکافه در دو نوع پایه شیر و پایه آب به بازار عرضه می گردد.

گروه:

پودر های لبنی

موارد مصرف:

جهت تولید بستنی آماده در کافی شاپ ها و منازل با دستگاه بستنی ساز براحتی می توانید بستنی مورد دلخواه خود را آماده نمایید

انواع پودر بستنی

۱-پودر بستنی پایه آب(سوربتو)

برای تهیه ی این پودر از آب، گاها شکر، آب میوه ی پوره ی میوه و ثعلب استفاده میشود.این پودر بستنی مخصوص بستنی هایی با طعم ترش هستند که در تهیه ی آنها نمی توان از شیر استفاده کرد.

۲-پودر بستنی پایه شیر(جلاتو)

برای تهیه ی این بستنی از شیر، شکر، ثعلب و طعم دهنده های مختلف استفاده شده است این طعم دهنده ها شامل زعفران، وانیل، کاکائو، موز و… است.

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید پودر بستنی

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
کد آیسیک پودر بستنی ۱۵۲۰۵۱۲۷۴۰

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید پودر بستنی

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
کد تعرفه گمرکی پودر بستنی ۲۱۰۵۰۰۰۰ می باشد.

جواز تاسيس و پروانه بهره برداری واحد تولید پودر بستنی را می توانید در وب سایت بهین یاب تجارت و توسط مهندسین بهین یاب تجارت دریافت نمایید.