درباره بهین یاب

بهین یاب تجارت

بهين ياب، درگاه اطلاعات و خدمات صنعت، معدن و تجارت است. ما در وب سایت بهین یاب تجارت به بررسی طرح توجیهی صنعتی، کشاورزی، خدماتی و سایر انواع دیگر پرداخته و طرح های جدید متناسب با خواسته شما را در اختیارتان قرار داده ایم.

اين درگاه، پنجره واحد براي ارايه اطلاعات و خدمات مورد نياز فعالان بخش صنعت، معدن و تجارت  است كه توسط  وزارت صنعت، معدن و تجارت راه اندازي شده است.

چرا بهین یاب تجارت

راستگویی و درستکاری دو ویژگی مهم اخلاق حرفه ای برای یک مشاور با صلاحیت محسوب می شود . برخی افراد متاسفانه منافع کوتاه مدت و آنی را بر منافع دراز مدت و پایدار ترجیح می دهند . ما معتقدیم که صداقت بزرگترین پلیتیک دنیای کسب وکار است چرا که با ایجاد و اعتماد متقابل متقاضی و مشاور را به شرکای کاری دراز مدت تبدیل می کند .

کم کردن ریسک یکی از اهداف استفاده از خدمات مشاوره است . اما اگر مشاور دانش و تجربه کافی نداشته باشد نتیجه معمولاً نتیجه ی مطلوب نخواهد بود . وقتی مشاور چیزی نمیداند یا تجربه کافی ندارد نمی تواند آنرا بکار گیرد یا منتقل کند . قریب به سیزده سال کار گروهی در بهین یاب تجارت و انجام پروژه های متنوع و متعدد به ما این اعتماد به نفس را داده است که به شما بگوییم دانش و تجربه کافی داریم . ما قول نمی دهیم اما اگر قول دادیم حتماً عمل می کنیم . آفتی که در بین مشاوران بعضاً دیده می شود اینست که وعده هایی می دهند و تکالیفی را به عهده می گیرند که اصلاً از توان آنها خارج است . در چنین شرایطی مشاور می خواهد پروژه را به هر قیمت بگیرد در حالیکه در واقع توان اجرایی آنرا ندارد . این نوع پروژه ها محکوم به شکست اند چرا که یا اساساً از حوزه اقتدار و عمل مشاور خارجند و یا توان اجرایی آن وجود ندارد . این پروژه ها ممکن است در کوتاه مدت دریافتی هایی (قسط اول یا پیش پرداخت ) برای مشاور ایجاد کنند اما چون انجام نمی شوند اعتبار مشاور را مخدوش می کنند . ما بخاطر اعتبار خودمان قول نمی دهیم ، تکلیفی را برعهده نمی گیریم مگر اینکه بتوانیم به آن عمل کنیم .

ما براین باوریم که منافع ما تنها وقتی ماکزیمم خواهد شد که منافع متقاضی یا کارفرما ماکزیمم شود . ما براین باوریم که منافع ما و منافع متقاضیانمان نه در مقابل هم، بلکه در طول همند . بعبارت دیگر تلاش می کنیم منافع شما را در اولویت قرار دهیم و مطمئنیم که منافع ما تنها هنگامی تامین خواهد شد که منافع شما حفظ شده باشد.

یکی از مسایل مهم برای سرمایه گذاران و کارآفرینان محرمانه ماندن اطلاعات و ایده هاست . عدم افشاء یک ایده جدید در حوزه سرمایه گذاری خطرپذیر(VC) ، محرمانه ماندن فرمولاسیون یک ماده برای یک طرح در حوزه صنایع شیمیایی و … نتایج یک مطالعه در بازار پر رقابت امروز می تواند برای فعالان آن حوزه می تواند ارزشمند حتی حیاتی باشد . ما بعنوان مشاور اولین وظیفه ایکه داریم این است که امانتدار اطلاعات و ایده های شما باشیم و از هرگونه نشت اطلاعات جلوگیری کنیم .

ارزش های محوری

درباره ما

بهین یاب تجارت خود را متعهد به پیگیری مستمر، دقیق، حرفه ای و دلسوزانه فرایند ثبت تک تک موکلین و مراجعین و پاسخگویی در تمامی مراحل بصورت 24 ساعته می‌داند. همچنین حفظ حریم شخصی و رعایت حقوق اشخاص و مراجعین از اصول مهم برای این گروه است. گروه ما صداقت و شفافیت را مبنا و اصل اساسی فعالیت خود دانسته و در تمامی امور و مراحل با نظارت مداوم و دقیق بر روند کار، خود را ملزم به رعایت این اصول می‌داند.

ارزش های سازمانی ما شامل موارد زیر است:

  • تعهد به صداقت، درستی و مسئولیت پذیری حرفه­ای در مشاوره
  • عمل بر مبنای اصول سرمایه­ گذاری درست و در جهت توسعه­ همه جانبه و پایدار در کشور
  • اهتمام جدی به حفظ محیط زیست در کشور
  • احترام و تعهد نسبت به نياز­ها و خواسته­ هاي کلیه ذینفعان
  • احترام برای توسعه منابع انسانی و تشویق توانایی و خلاقیت فردی
  • یادگیری و بهبود مستمر
  • عملکرد باز و شفاف
  • تصمیم گیری مشارکتی
  • همدلی، پاسخ­گویی و صداقت در کار

درباره نام و لوگو

نمادی که برای ثبت ساجات طراحی شده ؛ تعدادی وکیل را گرد هم نشان می دهد که با اتحاد و یک رنگی گروه را تشکیل داده اند . در میان این اجماع هم ما نماد شمسه هشت ضلعی معروف ایرانی اسلامی را داریم که ضمن نشان دادن فعالیت رسمی و سازمان یافته ؛ اهمیت توجه به مسائل اعتقادی و فرهنگی را نیز به خوبی نشان میدهد . فونت بکار رفته در لوگو فونت مختار میباشد ؛ که عدم وابستگی خاص این گروه و آزادی عمل و بیان را در چارچوب قانون ؛ شرع و عرف متذکر می گردد .

بهین یاب تجارت

چشم انداز افق 1400 و بیانیه ماموریت

درباره بهین یاب

ما یک مشاور سرمایه­ گذاری روبه رشد و متعالی و یکی از ده شرکت‌ برتر مشاوره سرمایه­ گذاری با توان انجام خدماتی منطبق با استانداردهای ملی و بین­ المللی با بهره گیری از نیروی انسانی متخصص و کارآزموده با رعایت منافع کلیه ذینفعان در منطقه خواهیم بود.

بیانیه ماموریت

ارائه‌ی خدمات مشاوره سرمایه گذاری و خدمات مشاوره­ ی صنعتی به کارآفرینان و سرمایه­ گذاران، مدیریت و نظارت بر پروژه های صنعتی و کشاورزی و اجرای پروژه ­های صنعتی کشور با اتكاء به كارآمدي سازمانی و دانش فنی متخصصين، رعایت اصول مالی و اقتصادی، ارتقاء اعتبار نام تجاری با هدف ايجاد اعتماد و رضايت کلیه ذینفعان.