بهترین روش سرمایه گذاری

بهترین روش سرمایه گذاری – روش های متعددی برای سرمایه گذاری وجود دارد تا پولی که در دستان شماست از بین نرفته و به یک سرمایه مطمئن تبدیل شده و وارد چرخه در آمدزایی شود. به طور کلی سرمایه گذاری عبارت است از تبدیل وجوه مالی به یک یا چند نوع دارایی که پس از آن مدت زمانی نگهداری شده و سپس به فروش می رسد. برای یک سرمایه گذاری مطمئن نیاز دارید که سرمایه شما بصورت کاملا مدیریت شده و با تخصص بالا سرمایه گذاری شود و ثروت خود را بتوانید مدیریت کنید که ثروت شما در واقع شامل ارزش فعلی درآمدهای آینده و مجموع در آمد فعلی است. در یک کلام در سرمایه گذاری در واقع ما از مصارف امروز خود دست نگه می داریم تا در زمان آینده بازدهی خوبی را کسب نماییم. داشتن یک طرح توجیهی برای کسب و کار می تواند از ریسک کار بکاهد و شما را برای سرمایه گذاری مطمئن تر کمک کند.

ما در این مقاله به بررسی فرصت های موجود در بازار برای سرمایه گذاری می پردازیم که شامل موارد زیر است:

بازار پول

بازار سرمایه

بازار مسکن

بازار سکه

بازار طلا

بازار ارز

سرمایه گذاری پرریسک مانند کسب و کارهای نوپا یا خطر پذیر

بهترین روش سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در بانک ها :

سرمایه گذاری در بانک ها یکی از بهترین روش سرمایه گذاری می باشد که در این مقاله آورده ایم. یک از راه های کم ریسک و کم خطر برای سرمایه گذاری، سرمایه گذاری در بانک ها است زیرا در این حالت یک درصد سود ثابت همواره به حساب فرد واریز خواهد شد. این سپرده گذاری به دو روش می باشد:

  • سرمایه گذاری کوتاه مدت: که در این روش میزان سپرده قابل تغییر بوده و در یک مدت زمان کوتاه به بانک سپرده می شود مثلا به مدت 1 ماه یا بیشتر. در این حالت سود سپرده کمتر بوده اما مزیت آن این است که فرد پول خود را در بانک بلوکه نمی کند و هرزمان که بخواهد می تواند آن را بردارد یا افزایش و کاهش دهد.
  • سرمایه گذاری بلند مدت: در این روش فرد مبلغی را بصورت ثابت و برای مدت 1 سال یا چند سال در بانک سرمایه گذاری کرده و ماهانه سودی به حساب او واریز می شود و هرچه مدت سپرده بیشتر باشد درصد سود نیز بیشتر خواهد شد. در این حالت پول در بانک بلوکه شده و دیگر قابل برداشت نیست و در صورتی که فرد پول خود را بردارد سود او شامل یک نرخ شکست می شود.

امروزه با شرایط کنونی اقتصاد کشور که حداقل تورم حدود 35 درصد را دارا می باشد. سپرده گذاری در بانک ها حتی اصل پول را نیز برنمی گرداند و در واقع گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری به حساب نمی آید.

سرمایه گذاری در مسکن :

در ایران بسیاری از افراد ثروت خود را در بازار مسکن سرمایه گذاری می کنند و عموما دنبال دو راه کار برای کسب درآمد هستند یکی خرید به قصد فروش و دیگری خرید به قصد اجاره دادن.

اما بازار مسکن نیز ریسک های خود را دارا می باشد مثلا فرد خانه ای با عمر بالا می خرد که دیگر درآمدی که کسب می کند متناسب نیست و یا اینکه خانه ای خریده شده و بعد از 10 سال مستهلک شده و درآمد سابق را نخواهد داشت و از طرفی باید هزینه ها را نیز در این حوزه در نظر گرفت. درکل توصیه ای که در این بخش وجود دارد این است که روی مسکن به بیش از 10 سال حساب نکنید و خانه مستهلک خود را با خانه نوساز تعویض کنید.

سرمایه گذاری در ارز :

بازار ارز نیز یکی از راهکارها برای سرمایه گذاری است و در ایران با توجه به تلاطم بازار ارز می شود سود خوبی را به جیب زد. امام سرمایه گذاری در بازار ارز ریسک بالایی دارد و ممکن است سودی را شامل نشود. سود این بازار بیشتر در جیب دلال هایی می رود که ارز را خریداری کرده و چند ساعت بعد با مبلغ بالاتری می فروشند و این سود کم بخاطر تداوم درا ین کار سود خوبی را برای آنها شامل می شود و در واقع دلال ها هم ارز را برای نگهداری نمی خرند بلکه دنبال خرید و فروش هستند چون سود اصلی در اینجاست. این نیز یکی دیگر از بهترین روش سرمایه گذاری است

ضمنا برای خرید ارز باید زمان مناسب برای خرید و فروش را درک کرده و سپس اقدام کرد تا ثروت شما متحمل ضرر و زیان خاصی نشود.

بهترین روش سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در بازار سکه و طلا :

از روش های دیگر سرکایه گذاری سرمایه گذاری در بازار طلا و سکه است که باتوجه به رشد این اقلام همواره سود ده می باشد اما برای اینکه در این بازار بتوانید خوب ظاهر شوید باید کاملا بر نحوه خرید و فروش آن تسلط داشته باشید و اینکه بدانید طلای بدون ساخت بخرید یا ساخته شده. اگر از صندوق های سرمایه گذاری طلا استفاده شود مطمئن تر خواهد بود تا اینکه طلا بصورت فیزیکی خریداری شود.

روش سرمایه گذاری در بازار سرمایه :

این روش نیز یک از روش های خوب برای سرمایه گذاری بوده که شامل خرید اوراق بهادار سازمان ها و کارخانه های می باشد که عموما در بورس صورت می گیرد. شناخت کافی داشتن و توانایی تحلیل از جمله مواردی است که باید حتما برای کار در این حوزه بدانید.

بسیاری از افراد این تصور را دارا می باشند که خرید سهام یک شرکت بزرگ سود بیشتری رابه آنها خواهد رساند در حالی که این امر اصلا درست نیست و بسیار اتفاق افتاده که شرکت کوچک به یکباره سهام آن رشد بسیار خوبی را دارا بوده است.

سرمایه گذاری دراستارت آپ ها :

این حوزه یعنی ثبت شرکت نوپا یا استارت آپ سرمایه گذاری پرریسک و خطر پذیر نامیده می شود. در این حالت فرد بر روی یک کسب و کار نوپا سرمایه گذاری کرده وبا پیشرفت آن سود خوبی به جیب می زند. اما بسیاری از کسب و کارهای نوپا در همان ابتدای راه دچار مشکل شده و از بین می روند. پس برای سرمایه گذاری در این حوزه باید محصولات و بازار و آینده کار را بصورت دقیق بررسی کرده و قراردای محکم و مستکم از نظر حقوقی با طرف مقابل بسته شود تا کمتر دچار ضرر شده و سود خوبی را داشته باشد.

برای اینکه کسب و کاری را راه اندازی کنید بهترین کار این است که در ابتدا طرح توجیهی مناسب را بدانید و شرایط و هزینه ها را برآورد نمایید.