مشاوره تامین مالی و سرمایه گذاری

مشاوره تامین مالی و سرمایه گذاری – یکی از مهم‌ترین فعالیت‌ها برای ایجاد و توسعه پروژه‌های سرمایه‌گذاری در ایران، تامین مالی پروژه‌ها است. بی‌ثباتی در قوانین و رویه‌ها و عدم شفافیت‌ها باعث شده پروژه‌های بسیاری با معضل تامین مالی مواجه شوند‌. متاسفانه بسیاری از سرمایه‌گذاران با مصرف کل منابع در اختیار، ضمن اتلاف سرمایه موفق به اخذ تسهیلات نمی‌شوند و عملا به پروژه‌های نیمه‌تمام تبدیل می‌شوند.

به این منظور به سرمایه‌گذاران توصیه می‌شود در مراحل آغازین برنامه‌ریزی یک پروژه، فرآیند تامین مالی را جدی گرفته و اطلاعات خود را در این خصوص تکمیل نمایند چرا که گاهی اوقات حتی هزینه کردن در یک پروژه باعث ایجاد مزیت در تامین مالی نمی‌شود یا حتی امکان استفاده بهینه و حداکثری از تسهیلات بانکی را از بین می‌برد. مقررات سیستم بانکی برای مشارکت بانکی تعاریف و چارچوب‌های مشخصی دارد و اگر سرمایه‌گذار براساس مقررات و چارچوب‌ها هزینه کند می‌تواند از منابع محدود خود به بهترین نحو استفاده کند.

بهین یاب تجارت ضمن دارا بودن مشاوران برجسته و مسلط بر اصول اجرایی ساختارهای مالی در بازار سرمایه ایران در قالب بخشی از خدمات مشاوره سرمایه‌گذاری، نسبت به ارائه خدمات مشاوره مالی که شرح خدمات آن در زیر آورده شده است اقدام می نماید.

–    تدوین و بازنگری مدل های مالی گزارش‌های طرح توجیهی
–    بررسی و ارزیابی روش‌های مختلف تامین مالی
–    مشاوره تامین مالی پروژه‌ها
–    مشاوره جهت اخذ تسهیلات بانکی از بانک‌های داخلی و  خارجی
–    ارائه ایده‌های جدید سرمایه‌گذاری
–    مشاوره و همکاری در تدوین قراردادهای مشارکت با سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی
–    بررسی و ارزیابی ریسک‌های مرتبط با اجرا و تامین مالی پروژه‌ و پیشنهاد روش‌های مدیریت و کاهش ریسک‌ها