طرح تولید کانال تهویه مطبوع پیش ساخته

طرح تولید کانال تهویه مطبوع پیش ساخته – احتمالا با کانال تهویه مطبوع پیش ساخته و یا TDF آشنایی داشته باشید، اما چه تفاوت‌های بارزی با کانال‌های سنتی دارند؟ و مزایای کاربردی آن چیست؟
در راستای این امر مهندسان پس از تحقیقات دریافتند ساخت کانال به روش سنتی در کشورهای پیشرفته و اروپایی جایی در صنعت تهویه مطبوع ندارد و بر آن شدند در جهت ارتقاء این صنعت گام بزرگی بردارند و به ساخت کانال های تهویه مطبوع پیش ساخته (کانال های فلنج سرخود یکپارچه TDF) روی بیاورند.

سرعت بالا نصب و اجرا

گالوانیزه چهارگوش یکی از کانال‌های سنتی است که در سیستم های تهویه مطبوع به طور گسترده مورد استفاده است. با اینکه این کانال ها به لحاظ شکل پذیری، استحکام، زیبایی و تنوع سایزی همچنان در صنعت تهویه مطبوع رایج است و تنها ایراد مهمی که از این نوع کانال‌ها می‌توان گرفت؛ طولانی بودن مدت زمان ساخت و نصب در سیستم سنتی است که این نقیضه را با مدرن‌‌ترین تکنولوژی روز TDF | Transvers-Duct-Flange حل کرده‌اند که برای نصب آن در صورت نیاز با استفاده از پیچ و مهره و کلیپس نیز استفاده می‌شود.

کاهش هزینه ها با کانال های تهویه مطبوع پیش ساخته

با وجود تکنولوژی TDF در صنعت ساخت کانال‌ تهویه مطبوع پیش ساخته باعث کاهش نشتی هوا، حذف فلنج‌های آهنی مطابق با استانداردها، شده است. درواقع برای هوابندی کامل آن از نوارهای هوابندی که از جنس الاستومریک یا نخ نسوز هستند، استفاده می‌شود در نتیجه در صورت انجام عملیات عایقکاری (الاستومریک | STI FLEX یا پشم شیشه) منجر به کاهش و هزینه می‌شود.

گونیا بودن کانال تهویه مطبوع پیش ساخته

کانال‌های تهویه مطبوع پیش ساخته به دلیل استفاده از گوشه های فلزی استاندارد کاملا قائمه هستند، از سمتی امکان سوراخکاری اتوماتیک توسط ضلع‌های کانال، برای نصب میله های تقویت کننده انجام می‌شود.

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید کانال تهویه مطبوع پیش ساخته

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد. باتوجه به جستجو های انجام شده در اطلاعات کد آیسیک اختصاصی مرتبط با صنعت تولید کانال تهویه مطبوع پیس ساخته یافت نشد لذا کد آیسیک کانال تهویه فلزی ساختمانی به شرح زیر است.
کد آیسیک کانال تهویه فلزی ساختمانی : ۲۸۱۱۵۱۲۳۷۸

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید کانال تهویه مطبوع پیش ساخته

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
با توجه به جستجو های انجام شده در اطلاعات گمرکی کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید کانال تهویه مطبوع پیش ساخته یافت نشد لذا میزان واردات و صادرات آن نامشخص میباشد.

فرآیند طرح توجیهی تولید انواع شکل هندسی کانال تهویه مطبوع پیش ساخته

از دیگر مزایای تکنولوژی TDF در ساخت کانال تهویه مطبوع پیش ساخته برش کاری کلیه انواع اشکال هندسی توسط CNC plasma است، به طور کل مراحل تولید شکل هندسی مورد نظر شامل مراحل زیر است:
اعزام کارشناس: کارشناسان ساخت و اجرا جهت بررسی وضعیت کلی پروژه، مسیرهای عبور کانال و سایر تأسیسات مکانیکی و الکتریکی به محل پروژه اعزام می شوند.
– طراحی و مدل سازی به کمک نرم افزار
– انجام برش پلاسما
– مراحل خمکاری بر روی ورق
– ساخت و تحویل
– مناسب پروژه های صنعتی، بیمارستانی، ساختمانی و…
با تکنولوژی TDF طراحی و اجرای کانال هوا را برای پروژه‌های با مقیاس بیمارستانی و یا صنعتی، هزینه‌ها را کاهش و کارایی انرژی را افزایش می‌دهد و اگر حرفه‌ای اجرا شود مسلما آسایش بیشتر و راحتی ساکنان را به همراه خواهد داشت.
– کاهش اتلاف انرژی
– کاهش هزینه نصب و تجهیزات در کانال کشی بیمارستان
– نصب و بازرسی آسان
– کیفیت هوای مطبوع بهتر در محیط داخلی
– کاهش نشت هوا در مسیر بازگشت

وضعیت واحد های فعال تولید کانال

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای در دست احداث تولید کانال تهویه فلزی ساختمانی در کشور به تفکیک استان آمده است .

وضعیت واردات و صادرات کانال تهویه مطبوع پیش ساخته

با توجه به جستجو های انجام شده در اطلاعات گمرکی کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید کانال تهویه مطبوع پیش ساخته یافت نشد لذا میزان واردات و صادرات آن نامشخص میباشد.

مراحل اخذ جواز تاسيس و پروانه بهره برداری واحد تولید کانال تهویه مطبوع پیش ساخته را میتوانید در بهین یاب تجارت مطالعه نمایید.

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار

ظرفیت تولید سالیانه : ۹۰۰ تن
نرخ برابری دلار : ۲۵۰۰۰ تومان
مساحت زمین موردنیاز : ۳۰۰۰ مترمربع
زیربنای کل : ۱۱۰۰ مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : ۳۰ نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : ۶.۵ میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : ۲.۵ میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی : ۴۰ درصد