پروانه کسب تولید درب و پنجره

برای دریافت پروانه کسب تولید درب و پنجره نیازمند جمع آوری مدارکی خاص و همچنین طی کردن مراحلی خاص می باشید. ما در وب سایت تخصصی طرح توجیهی بهین یاب تجارت در امر دریافت پروانه کسب و پروانه بهره برداری نیز یاریگر شما خواهیم بود.

در این مقاله به تشریح موارد مذکور برای دریافت مجوز تولید درب و پنجره پرداخته ایم که می توانید در ادامه مفصلا مطالعه نمایید:

عنوان مجوز:

پروانه کسب تولید درب و پنجره آهنی

استان: آذربایجان شرقی

شهرستان: خدا آفرین

صنف: اتحادیه صنف خواربار،لبنیات و صنوف همگن

کد آیسیک: 281117

مساحت: 0

حق عضویت سالانه: 1000000ریال

ورودیه سال اول: 4000000ریال

توضیحات دریافت پروانه کسب تولید درب و پنجره آهنی

ضوابط خاص داخلی اتحادیه خواروبار و لبنیات

ماده 1 ) فرد صنفی در این اتحادیه با شخص حقیقی یا حقوقی اطلاق می شود که طبق قانون نظام صنفی ، آئین نامه اجرائی ضوابط صدور پروانه کسب و رعایت این ضوابط خاص با تحصیل پروانه کسب مناسب جهت یکی از رسته ها تحت پوشش اتحادیه دایر نموده و با قبول مسئولیت شخصاً یا به وسیله مباشر واجد شرایط در محل مزبور فعالیت صنفی اشتغال ورزد

2 ) مراحل صدور پروانه کسب :

1- متقاضیان پروانه کسب می بایست به سامانه صدور پروانه کسب مراجعه و تقاضای خود را ثبت و نسبت به اخذ کد رهگیری اقدام نماید .

2- مراجع صدور پروانه کسب موظفند حداکثر ظرف مدت پانزده روز پس از دریافت تقاضا پاسخ متقاضی را مبنی بر رد یا قبول تقاضا به صورت الکترونیکی یا کتبی به وی ابلاغ کنند. عدم اعلام نظر در مدت یاد شده به منزله پذیرش محسوب می گردد.

3- متقاضی پس از قبول تقاضا موظف است حداکثر ظرف مدت 3 ماه مدارک مورد نیاز را از طریق سامانه ارسال و تصویر آن را به مراجع صدور پروانه کسب تسلیم نماید .

4- مراجع صدور پروانه کسب مکلفند بطور همزمان نسبت به استعلام های مورد نیاز اقدام و کلیه دستگاههای استعلام شونده نیز موظفند حداکثر ظرف مدت پانزده روز از تاریخ دریافت استعلام نظر قطعی و نهایی خود را به صورت الکترونیکی یا کتبی اعلام دارند.

اعلام نظر موافق باید بدون ابهام و هرگونه قید و شرط و نظر مخالف نیز با ذکر علت و مستند به دلایل قانونی باشد در غیر اینصورت عدم اعلان نظر در مهلت مقرر به منزله نظر مثبت تلقی میگردد و پاسخ منفی دستگاههای استعلام شونده خارج از موعد مقرر مانع صدور پروانه کسب نخواهد شد .

5- مراجع صدور موظفند پس از دریافت مدارک مورد نیاز حداکثر ظرف پانزده روز نسبت به صدور پروانه کسب و تسلیم آن به متقاضی اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پروانه کسب :

1- مراجعه به سایت ایرانیان اصناف و درخواست پروانه کسب

2- اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی 3سری و 10 قطعه عکس رنگی

3- اصل و کپی اجاره نامه یا سند مالکیت معتبر (به همراه تعهد محضری برای اجاره نامه عادی )

4- اصل پروانه کسب قبلی

5- اصل و کپی مدرک تحصیلی

6- اصل و کپی پایان خدمت (در صورت نداشتن پایان خدمت ارائه گواهی اشتغال به تحصیل )

7- اصل و کپی مدرک فنی حرفه ای برای صنوف تولیدی و خدمات فنی

8- مبلغ 30000 ریال به نام اداره صنعت ، معدن و تجارت سیبا شماره حساب 2175800417004 بانک ملی شعبه مرکزی

10-مبلغ 400000ریال به شماره حساب 0103100597004بانک ملی به نام اتاق اصناف ایران

11-کارت بانکی عضو شتاب به همراه رمز دوم جهت واریز 100000 ریال به حساب اتاق اصناف ایران

ماده 3) شرایط پذیرش

1- رعایت دستورالعمل و آئین نامه اجرایی ضوابط صدور پروانه کسب موضوع تبصره 1 ماده 12 قانون نظام صنفی

2- حداقل مدرک مورد نیاز داشتن سیکل

ماده 4) شرایط مکانی واحد صنفی متقاضی صدور پروانه کسب

الف: رعایت حریم صنفی مصوب کمیسیون محترم نظارت

ب: به لحاظ رعایت موارد انتظامی مکان فاقد انبار و زیر زمین باشد به استثنای برخی اتحادیه های مورد نیاز

ج: مکان دارای نام فارسی با مضامین موافق عفت عمومی باشد و صرفا به صورت فارسی روی تابلو نوشته شود و از نامگذاری تکراری خودداری گردد.

د: واح صنفی حداقل امکان به تلفن ، کپسول آتش نشانی و لوازم کار ضروری تجهیز گردد.

ز: شرایط آموزش فنی واحدهای صنفی تحت پوشش اتحادیه

3- ارائه سند مالکیت یا اجاره نامه رسمی یا عادی ( دارای اعتبار زمانی ) به دیگر عقود ناقله ( سرقلفی ، هبه ، وصیت ، تملیکی ، صلح در مقام بیعیا اجاره 9 اخذ نعهد محضری از دارندگان اسناد عادی مینب بر پذیرش مسئولیت حقوقی ناشی از آن الزامی است .

4- کلیه ثبت نام کنندگان در سامانه بعد از سه ماه عدم حضور یا دریافت پروانه کسب از سایت بطور خودکار حذف و هزینه های واریزی به هیچ وجه عودت داده نخواهد شد .

5- گواهی گذراندن دوره های آموزشی مرتبط از مراکز آموزشی اصناف یا مراکز مورد تایید کمیسیون نظارت

ماده 5) نصب اصل پروانه کسب ، نرخنامه و آن دسته از دستور العمل های ابلاغی اتحادیه که از سوی مراجع ذیصلاح ابلاغ می گردد در تابلوی اعلانات به منظور اطلاع مشتریان الزامی است .

ماده 6) کلیه موارد مندرج در این آئین نامه در صورت عدم رعایت توسط فرد صنفی برابر مفاد قانون و آئین نامه های مصوب قانون نظام صنفی از سوی اتحادیه قابل پیگیری خواهد بود .

شرایط اختصاصی :

1- کارت معاینه پزشکی و گواهی صلاحیت بهداشتی از مراکز بهداشتی و درمانی ( برای صنوف مشمول قانون اصلاح ماده 13 ) قانون مواد خوردنی و آشامیدنی ، آرایشی و بهداشتی

2- گواهی صلاحیت فردی ، انتظامی و ترافیکی از نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران

3- مراجعه کنندگان جهت اخذ پروانه کسب اگر به دلایلی موفق به اخذ پروانه کسب نشوند و نامبرده بعد از مدتی به اتحادیه مراجعه نموده و پیگیر مراحل بعدی پروانه کسب باشد ما به تفاوت مبلغ واریزی اتحادیه را به حساب اتحادیه واریز نماید.

4- تاکید بر نصب پرچم جمهوری اسلامی ایران بر سر درب مغازه در اعیاد و سوگواری ها

5- الزامی بودن کارت بهداشت برای شاگردان واحد صنفی

6- حداقل 10متر باشد.

ما در بهین یاب تجارت ارائه دهنده انواع طرح توجیهی خاص و دریافت مجوز ماینینگ می باشیم و طرح های توجیهی مختص شما را در سریعترین زمان به شما تحویل خواهیم داد.

برای دانلود رایگان طرح توجیهی در حوزه های مختلف صنعتی، کشاورزی و …می توانید به وب سایت بهین یاب تجارت مراجعه کنید و یا با شماره های 45518-021 و 09120213393 تماس حاصل فرمایید.