طرح تولید کامپاند پلیمری تاخیر انداز شعله

طرح توليد كامپاند پلیمری تاخير انداز شعله – انسان‌ها از دیرباز در معرض خطرات ناشی از آتش بوده‌اند. آتش‌سوزی‌های ناشی از زلزله، گرمای بیش از حد تجهیزات الکتریکی، خرابی در شبکه های برق و … همواره باعث تلفات جانی و مالی بسیاری بوده است. از این رو استفاده از مواد افزودنی برای کاهش شعله‌پذیری تجهیزات بسیار حائز اهمیت است. تأخیر‌اندازهای شعله علاوه بر ایجاد امنیت عمومی بیشتر، می-توانند جان انسان‌ها را نیز نجات دهند.در ساده‌ترین تعریف، تأخیرانداز شعله کامپاند شیمیایی منحصر بفردی است که به پلاستیک‌ها افزوده می‌شود تا از شروع آتش در آن‌ها ممانعت به عمل آورد و یا آن را به تأخیر بیندازد.البته در واقعیت، این تعریف به دلیل گوناگونی پارامترهای مؤثر مانند شروع، اطفاء، سرعت پخش و پایداری شعله و همچنین میزان دود و سمیت آن بسیار پیچیده‌تر است.تأخیراندازهای شعله را می‌توان بر پایه‌های مختلف مانند PC، ABS، PE، PP و … تولید کرد که آن‌ها را بر اساس نوع تکنولوژی شیمیایی به کار رفته در آن‌ها طبقه‌بندی می‌کنند.

سه نوع اصلی کامپاند پلیمری تاخیر انداز شعله

۱- تأخیراندازهای شعله هالوژنه: حاوی برم یا کلر بوده و با کاهش عامل شعله، به اطفاء حریق کمک می‌کنند.
۲- تأخیراندازهای بدون هالوژن: به دلیل معضلات زیست محیطی هالوژن‌ها روند جهانی به سمت استفاده از تأخیراندازهای بدون هالوژن پیش می‌رود. این مستربچ مهندسی در پادنا پلیمر به گونه ای طراحی گردیده تا با کمترین درصد استفاده ممکن، کمترین آسیب به خواص مکانیکی وارد گردد.
۳- تأخیرانداز کم هالوژن: برای کمینه کردن درصد استفاده این مستربچ و کم اثر کردن آن بر روی خواص مکانیکی، این نوع مستربچ‌ها می‌باشند.
استفاده از مستربچ تولید پادنا پلیمر در درصدهای بسیار کم خواص شعله‌پذیری را به V-۲ می‌رساند.
این مستربچ‌ها طبق استاندارد UL-۹۴ مورد آزمایش قرار گرفته و با توجه به نیاز مشتریان قابل ارائه می‌باشند.

مزایا کامپاند پلیمری تاخیر انداز شعله

– پایداری حرارتی بالا
– فرآیندپذیری خوب
– دود کم
– بدون چکه کردن

کاربردها طرح توجيهي کامپاند پلیمری تاخیر انداز شعله

– لوازم خانگی
– قطعات خودرویی
– صنایع الکتریکی

سازوکار کامپاند پلیمری تاخیر انداز شعله

برای احتراق مواد پلیمری سه عامل لازم است: منبع سوخت،اکسیژن و گرما. نبود هر یک سبب از این عوامل سبب توقف احتراق می شود. بنابراین، با روش های زیر می توان مانع از احتراق شد:
– کاهش گرمای در دسترس برای پلیمر
– حداقل کردن گرمای آزاد شده، رادیکا لهای آزاد و ترکیبات فرار اشتعا ل پذیر حاصل از تخریب پلیمر.
– جلوگیری از نفوذ اکسیژن یا هوا به شعله
– کاهش گرمای بازگشتی به پلیمر برای جلوگیری از ادامه تخریب آن.
مکانیسم های کنترل شعله می توانند در دو فاز ، مکانیسم های فاز گاز)سازوکارهای فاز گاز( و فاز جامد ) مکانیسم های فاز متراکم(، عمل کنند. مکانیسم فاز گازی برمبنای به دام انداختن رادیکا لهای آزاد، از نوع شیمیایی است.
برخی از مواد بازدارنده شعله مقدار زیادی گازهای غیرقابل سوختن تولید می کنند. این مسئله سبب رقیق شدن گازهای اشتعا ل پذیر می شود. گاهی این گازها گرماگیراند و با جذب گرما دما را کاهش می دهند. این امر سوختن را آهسته می کند سرانجام ممکن است منجر به خاموش شدن شعله شود. این مکانیسم ، از نوع
فاز گازی فیزیکی است. برخی مواد بازدارنده شعله تقریبا منحصرا به شکل فیزیکی عمل می کنند، اما هیچ ماده بازدارنده شعله تنها به شکل شیمیایی عمل نمی کند . مکانیسم های شیمیایی همیشه با یک یا چند سازوکار فیزیکی، نظیر تجزیه گرماگیر یا رقیق کردن سوخت همراه اند.فاز متراکم به پلیمر در حالت جامد یا مذاب مربوط می شود. مکانیسم های بازدارندگی شعله در فاز متراکم عبارتند از:
– رقیق کردن مقدار مواد آلی قابل سوختن با افزودن ذرات پرکننده بی اثر.
– کاهش دمای کامپوزیت با افزودن پرکننده که به عنوان یک چاه گرمایی عمل می کند.
– کاهش دما با افزودن پرکننده هایی که به شکل گرماگیر تجزیه می شوند و آب یا محصولات غیرقابل سوختن با ظرفیت گرمایی ویژه زیاد تولید می کنند.
– افزایش حلقه های آروماتیک ماتریس پلیمری که سبب می شود، پلیمر پس از تجزیه یک لایه زغال کربنی عایق تولید کند.
زغال، اشتعا ل پذیری را به رو شهای مختلف کاهش می دهد. نخست اینکه، زغال به عنوان یک لایه عایق گرمایی عمل می کند زیرا رسانایی گرمایی زغال از ماده کامپوزیتی کمتر است. هرچه رسانایی کمتر شود، گرمای انتقال یافته به پلیمر موجود در زیر لایه زغالی و سرعت واکنش تجزیه کاهش می یابد.

همچنین، زغال با محدود کردن رسیدن اکسیژن اتمسفر به پلیمر در حال تجزیه، خاصیت مقاومت در برابر اشتعال را بهبود می بخشد و سرعت سوختن را کاهش می دهد. افزون بر این، زغال به عنوان یک مانع در برابر جریان مواد فرار از ناحیه درحال تجزیه نیز عمل می کند و گسترش شعله و آزادسازی گرما را کاهش می دهد. در حقیقت، زغال به عنوان یک مانع فیزیکی در برابر نفوذ اکسیژن و گرما به پلیمر عمل کرده و از ادامه تخریب آن جلوگیری می کند. علاوه براین، زغال مانع رسیدن ترکیبات فرار اشتعا ل پذیر حاصل از تخریب گرمایی پلیمر به فاز گازی نیز می شود.

کد آیسیک مرتبط با طرح توجيهي تولید کامپاند پلیمری تاخیر انداز شعله

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.

نام محصولکد آیسیک
کامپاند و گرانول پلیمری۲۴۱۳۳۱۲۳۸۸
کامپاند پلیمری بر پایه ABS۲۴۱۳۴۱۲۳۸۹
کامپاند پلیمری بر پایه پلی استر۲۴۱۳۴۱۲۳۹۰
کامپاند پلیمری بر پایه پلی کربنات۲۴۱۳۴۱۲۵۵۴
کامپاند پلیمری بر پایه پلی استایرن۲۴۱۳۴۱۲۵۵۸
کامپاند پلیمری بر پایه پلی پروپیلن۲۴۱۳۴۱۲۳۹۲
کامپاند پلیمری زیست تخریب پذیر بر پایه پلی پروپیلن۲۴۱۳۵۱۲۵۲۵
کامپاند پلیمری بر پایه پلی آمید۲۴۱۳۴۱۲۳۹۴
کامپاند پلیمری بر پایه پلی اتیلن۲۴۱۳۴۱۲۳۹۶
کامپاند پلیمری بر پایه پلی اتیلن ویژه روکش سیم و کابل۲۴۱۳۵۱۲۳۹۹
کامپاند پلیمری زیست تخریب پذیر بر پایه پلی اتیلن۲۴۱۳۵۱۲۵۲۴
کامپاند و گرانول پلیمری بر پایه پی وی سی۲۴۱۳۴۱۲۴۰۰
کامپاند پلیمری بر پایه پی وی سی۲۴۱۳۵۱۲۵۲۷
کامپاند پلیمری بر پایه اتیلن وینیل استات۲۴۱۳۴۱۲۴۹۴

کد تعرفه گمرکی مرتبط با طرح تولید کامپاند پلیمری تاخیر انداز شعله

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.

نام محصولکد تعرفه گمرکی
کامپاند پلیمری بر پایه ABS۳۹۰۳۹۰۰۰
کامپاند پلیمری بر پایه پلی استر۳۹۰۷۹۹
کامپاند پلیمری بر پایه پلی پروپیلن۳۹۰۲۱۰۹۹
کامپاند پلیمری بر پایه پلی آمید۳۹۰۸۹۰
کامپاند پلیمری بر پایه پلی اتیلن۳۹۰۱۱۰۶۹|۳۹۰۱۲۹۵۹
کامپاند پلیمری بر پایه پلی اتیلن ویژه روکش سیم و کابل۳۹۰۱۱۰۶۹|۳۹۰۱۲۰۲۹
کامپاند و گرانول پلیمری بر پایه پی وی سی۳۹۰۵۹۹

فرآیند تولید کامپاند پلیمری تاخیر انداز شعله

عموماً تأخیراندازها به‌صورت کامپاند دیرسوز شده و یا مستربچ تأخیرانداز توسط قطعه ساز مصرف می‌شود. انتخاب روش و تجهیزات اختلاط مناسب برای دستیابی به محصولی یکنواخت ضروری است. اهمیت این مسئله در اختلاط تأخیراندازی که در دمای فرآیند اختلاط جامد می‌ماند دوبرابر است. برای مثال اکثر تأخیراندازهای هالوژنی مورد استفاده در پلی‌الفین‌ها در دمای فرآیندی جامد هستند. درعین‌حال پلی‌الفین‌ها پارامتر حلالیت پایینی داشته و با اکثر تأخیراندازها سازگاری خوبی ندارد. چالش فرآیندی دیگر افزودن مقدار زیادی مواد معدنی یا هالوژنه به زمینه است. علاوه بر مشکلات فرآیندی، مقدار زیاد افزودنی منجر به تغییر خواص مکانیکی و ظاهری آن‌ها می‌گردد. این مسئله در پلیمرهای کریستالی همچون پلی‌پروپیلن و پلی‌اتیلن بارز تر است. اضافه شدن افزودنی به فاز آمورف باعث شکنندگی هرچه بیشتر پلیمرهای کریستالی می‌شود. خوشه‌ای شدن ذرات پخش‌شده به علت ناسازگاری با بستر پلیمر و اختلاط موادی که دمای پایداری حرارتی شان نزدیک به دمای فرآیندی است از دیگر چالش ها است.

پیش بینی وضعیت سرمایه گذاری طرح توجيهي تولید کامپاند پلیمری تاخیر انداز شعله

ظرفیت تولید سالیانه : ۱۸۰۰۰ تن
نرخ برابری دلار : ۲۶۰۰۰ تومان
مساحت زمین موردنیاز : ۷۰۰۰ مترمربع
زیربنای کل : ۳۱۰۰ مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : ۴۰ نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : ۳۰ میلیارد تومان (بدون احتساب هزینه زمین)
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : ۱۷ میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی در سال مبنا : ۳۶ درصد

برای اخذ وام و تسهیلات نیاز به طرح توجیهی به روز و اختصاصی دارید و  برای درخواست طرح توجیهی و بروز کردن طرح موجود در این مقاله می توانید با شماره 45518-021 و یا 09120213393 تماس بگیرید.

برای اینکه با تمامی محاسبات و موارد لازم برای اجرای طرح توجیهی تولید كامپاند پليمري تاخيرانداز آتش آشنا شوید و از آن استفاده کنید می توانید با دانلود فایل بصورت کامل با طرح توجیهی گفته شده بیشتر آشنا شوید و همچنین طرح توجیهی ، پروانه کسب و پروانه بهره برداری و جواز تاسیس خود را می توانید در سایت بهین یاب درخواست نمایید.