تهیه بسته های سرمایه گذاری

به وسیله سازمان‌های متولی جذب سرمایه‌گذار تهیه می‌شود تا سرمایه‌گذاران را با فرصت‌های سرمایه‌گذاری در یک بخش جغرافیایی (استان-منطقه آزاد-منطقه ویژه-شهرداری) یا یک بخش اقتصادی (پتروشیمی-نفت و گاز- گردشگری- مواد غذایی-کشاورزی و…) آشنا کند.

به طور کلی بسته سرمایه گذاری مجموعه ای است متشکل از مدارک و مستندات، و مطالعات پیش امکان سنجی و یا حتی امکان سنجی یک طرح که شامل بررسی های اقتصادی، فنی، و مالی و … می باشد، آن هم همراه با نحوه و چگونگی اجرای پروژه.

در واقع اطلاعات فنی، اقتصادی و نحوه مشارکت و سایر مدارک مرتبط با طرح در آن گنجانده شده که بر اساس آن سرمایه گذاران می توانند قدرت تصمیم گیری سرمایه گذاری  بهتری را برای انتخاب سریع در رابطه با آن طرح داشته باشند.

موارد مهم در این بسته ها:

  1. ارزیابی صلاحیت سرمایه پذیر
  2. مطالعه امکان سنجی که شامل بررسی اقتصادی، بررسی فنی و بررسی مالی و بررسی محیط زیست می باشد.
  3. طرح کسب و کار
  4. نحوه مشارکت
  5. تحلیل ریسک

در این بسته‌ها ابتدا فرصت‌های سرمایه‌گذاری بخش مورد نظر با توجه به اهداف کلان‌، سیاست‌های بالادستی‌، زیر‌ساخت‌ها، قابلیت‌ها و محدودیت‌های بخش‌، احصاء شده و اولویت‌بندی می‌شوند. پس از آن بر اساس منابع و سیاست‌های کلان سازمان برای تعدادی از عنوان‌های اولویت‌دار طرح‌ توجیهی امکان‌سنجی مقدماتی Pre-FS و برای تعدادی طرح‌های امکان‌سنجی کامل FS تهیه می‌شود.
بهین یاب تجارت با توجه به بیش از ده سال تجربه د‌ر حوزه مشاوره سرمایه‌گذاری و عضویت در مجامع تخصصی و علمی‌، این بسته ها را یکی از راه‌های موثر جذب سرمایه‌گذار (داخلی یا خارجی) می‌داند و در این راستا آمادگی خود را جهت تهیه بسته‌ها برای وزارت‌خانه‌ها‌، استانداری‌ها‌، شهرداری‌ها، سازمان‌ها، مناطق آزاد و مناطق ویژه اعلام می‌نماید.

از جمله کارهای انجام شده در این حوزه تهیه بسته سرمایه گذاری استان ها به درخواست استانداری استان های مختلف شامل 19 طرح توجیهی مقدماتی در زمینه های طرح توجیهی صنعتی و کشاورزی می باشد. همچنین یک بسته سرمایه گذاری برای شورای عالی مناطق آزاد تدوین شده که 35 طرح توجیهی مقدماتی در زمینه های گردشگری و صنعتی را در بر می گیرد.بسته سرمایه گذاری دیگری نیز برای شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش شامل 9 طرح توجیهی مقدماتی  تهیه شده است.

برای دانلود رایگان طرح توجیهی در کلیه ی حوزه های طرح توجیهی صنعتی ، طرح توجیهی کشاورزی ، طرح توجیهی خدماتی و همچنین تهیه بسته های سرمایه گذاری می توانید به وب سایت بهین یاب تجارت و یا از طریق تماس با شماره های 45518-021 و 09120213393 اقدام نمایید و درخواست طرح توجیهی خود را ثبت نمایید.